„Комити“ пред мечот со Пјуник: Да маршираме за Саздо, за Вардар

by fokus

Најверните навивачи на Вардар, Комити, преку социјалните мрежи повикаа на мобилизација, во пресрет на реванш-натпреварот на Вардар против ерменски Пјуник. „Црвено-црните“ од Скопје имаат негатива од 1-0 од првиот дуел.

„Четврток 19.07. 2018 19.00 часот
Ф.К. ВАРДАР – Ф.К. Пјуник

Повторно дојде денот на домашен терен, да се бориме за учество во европските натпреварувања. Ајде, Комити, мобилизација, да покажеме кои сме и што сме.
Четврток пред Соборниот храм во 17.00 часот.

Да маршираме во црвената боја, За Македонски Градови, села…
Да маршираме во црната боја, за секој оној кој жали, за Комитските идеали…
Сплотени, рамо до рамо, Македонец до Македонец.
Да маршираме за САЗДО, за ВАРДАР и за МАКЕДОНИЈА!!!

Продажба на карти:
денес од 20.30, фонтана парк и утре на собир.
Цена 100 денари“, напишаа „Комити“ на социјалните мрежи.

Поврзани новости