Реал Мадрид останува со празни раце, Алисон на пат кон Ливерпул

by fokus

Преселбата на Алисон Бекер од Рома во премиерлигашот Ливерпул е завршена работа, пренесуваат англиските медиуми.

Според инфорамциите, Рома наводно ја прифатила понудата на премиерлигашот од рекордни 75 милиони, што ќе го направи Бразилецот најскап голман на сите времиња.

25-годишникот имаше одлична сезона во дресот на „римската волчица“, што веднаш му донесе интерес од неколку европски гиганти, а најголем интерес постоеше од шпанскиот гигант Реал Мадрид.

Поврзани новости