Кирацовски – нов генерален секретар на СДСМ

by Fokus 13:49
13:49

Александар Кирацовски најверојатно ќе биде нов генерален секретар на партијата, потврдуваат за „Фокус“ партиски извори.

Според истите извори потпретседателскиот тим на Заев ќе се засили со Мухамед Зекири и Драган Тевдовски, а позициите се очекува да ги задржат и Фросина Ременски и Дамјан Манчевски.

- Advertisements -

Викендов ќе биде избран и новиот извршен одбор на партијата.

 

Поврзани новости