Кирацоски: Заев и Ципрас се во постојана комуникација

by fokus 21:01
21:01

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацоски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека премиерот Зоран Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас се во постојана телефонска комуникација.

-Телефонски разговори меѓу Заев и Ципрас има постојано. И од вчера до денес сигурно имало. Ова е едно многу важно прашање кое трае 25 години. Во преговорите постојано се случуваат нови работи и се менуваат тековите, рече Кирацоски.

- Advertisements -

Поврзани новости