Кекеновски до Заев: Не набивајте непотребен оптимизам за преговорите

by fokus 20:43
20:43

Професорот Јове Кекеновски од Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ му порача на премиерот Заев да не го крева оптимизмот за изнаѓање решение на проблемот со името.

-Господине премиер З.Заев дајте со вашиот тим не набивајте непотребен отимизам кога и сами знаете дека бајаги нешта не штимаат во преговорите, Најбитно е од целата оваа ситација е да излеземе достоинствени и со неповредено национално чувство. Мислам дека се разбираме, доколку сакаме искрено да се разбереме, напиша Кекеновски на Фејсбук.

- Advertisements -

Поврзани новости