Катапултот активиран пред Влада: Обоени ви се деновите!

by fokus 20:06
20:06

Облечени во маици со иницијали, како што ги пушува во полицискиот билтен, командосите на Шарената револуција го активираа катапултот пред Владата.

Демонстрантите порачаа дека не се плашат од полициските гонења и ќе продолжат да „чаталат до слобода”.

-Секое попречување на правдата значи уназадување на нашата држава. Ние граѓаните ќе застанеме цврсто и одлучно позади напорите на СЈО да го вратат повторно правниот поредок. На сите оние кои размислуваат поинаку од нас по ова прашање можеме едно да им порачаме: „Обоени ви се деновите!“ – порача Шарената револуција.

Главен транспарент на вечерашниот протес е „Кривичниот пишува кривични”, а од тука толпата ќе се упати кон Собрание.

Поврзани новости