Јовевски и Андреева поминаа во Советот во трката за нов јавен обвинител

by Фокус 16:45
16:45

Советот на јавни обвинители даде позитивно мислење за двајца кандидати за нов државен обвинител.

Како што објави порталот Судство, станува се работи за Љупчо Јовевски, член на Советот, и професорката Елена Андреева од Универзитетот во Тетово.

- Advertisements -

Претседателот на Советот на јавни обвинители, Коле Штерјов, денес не сакаше да ја потврди или демантира оваа информација, со објаснување дека нивната работа е завршена и оти сега на потег е Владата.

 

Поврзани новости