Јанакиевски и Канческа-Милеска во СЈО

by fokus 11:39
11:39

По бизнисменот Орце Камчев кој прв го напушти Специјалното јавно обвинителство, се очекува на распит да пристигнат и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, како и сегашната министерка за кулутра, Елизабета Канческа – Милеска.

Поради тајноста на постапката, Специјалното јавно обвинителство не открива кој и зошто е или ќе биде повикан на распит.

Орце Камчев утрово во 11 часот излезе од СЈО без притоа да даде изјава на новинарите кои се пред Обвинителството.

Поврзани новости