(ФОТО) Најбогатиот Македонец после распитот во СЈО

by fokus 11:52
11:52

Бизнисменот Орце Камчев утрово беше на распит во Специјалното јавно обвинителство, по што набрзина го напушти без да даде изјава. Само мал дел од фоторепортерите успееја да го сликаат.

Поради тајноста на постапката, Специјалното јавно обвинителство не открива кој и зошто е или ќе биде повикан на распит.

ФОТО: Томислав Георгиев

Поврзани новости