Исчезна 15-годишник од Прилеп, татко му пријавил дека бил со девојката

by Fokus

МВР информира дека синоќа во 21.00 часот во ОВР Прилеп, С.А.(43) од Прилеп пријавил дека од домот се оддалечил неговиот малолетен син Б.А.(15).

Според пријавеното, малолетникот најверојатно бил со неговата малолетна девојка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости