Манијак се соблекол во парк во Ресен и допирал малолетничка

by Fokus

Полицијата информира дека ноќеска во 23.40 часот во Ресен од полициски службеници од Полициската станица Ресен бил лишен од слобода С.М.(59) од Ресен, поради тоа што околу 16.40 часот во паркче кај нас. „Пролет“ во Ресен, се соблекол и допирал по телото малолетничка.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани новости