И охриѓани вечерва на протест

by Фокус 18:13
18:13

Покрај протестот во Скопје, вечерва голем број охриѓани излегоа на демонстративен марш во центарот на градот.

Тие бараат оставка од претседателот  Ѓорге Иванов, поради одлуката за аболиција на политичарите.

- Advertisements -

Демонстрантите бараат и почнување процес за избор на експертска влада, која ќе го подготви теренот за вистински слободни, кредибилни и демократски избори.

13015124_1542692822693116_1438481598726330313_n

13012764_1542692842693114_3202394365167168372_n

Поврзани новости