Граѓаните тргнаа кон Собрание: Готово е Никола!

by Фокус

Голем број на демонстранти во моментов се движат кон Собранието на Република Македонија, каде и вечерва ќе го изразат револотот за одлуката за аболиција на политичарите.

Граѓаните скандираат „Нема правда нема мир”, „Затвор за фашистите” и „Готово е Никола”, а бројот на демонстранти брзо се зголемува.

Демонстрантите кои од 18 часот почнаа да се собираат пред Специјалното јавно обвинителство, ја поминаа улицата која води кон Центарлниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, која целосно беше затворена со полициски кордон.

13022321_10209272211387296_854033550_n

12596019_10209272196426922_2010052468_n

13059560_10209272210267268_1127107156_n

Поврзани новости