(ФОТО) „Шарената револуција” го стигна и Прометеј

by Фокус 18:31
18:31

Во т.н „Шарена револуција” денеска беше офарбан со црвена боја и споменикот на Прометеј.

Голем број граѓани во моментов се наоѓаат пред Собранието на Република Македонија каде уште еднаш ги повторија своите барања.

- Advertisements -

Демонстрантите пред се бараат итно повлекување на одлуката за аболиција, оставка на претседателот Иванов и повлекување на одлуката за одржување на парламентарни избори на 5 јуни. 

Протестот започна пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство, а од Собранието граѓаните ќе се упатат кон Владата.

13023423_10209272328390221_1016193982_n

13023733_10209272279148990_1879702186_n

13020210_10209272259028487_810096938_n

Поврзани новости