Хојт Ји на средба со Иванов

by fokus 11:48
11:48

Заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји претпладнево дојде во претседателската вила на Водно каде започна средбата со Ѓорѓе Иванов.

Хојт Ји на средбата е придружуван и од американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли.

По средбата со Иванов, американскиот претставник ќе се сретне со новиот претседател на Собранието, Талат Џафери, лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Никола Груевски.

ФОТО: А1Он

Поврзани новости