Груевски: Заев остана единствен аболиран политичар

by Фокус

Одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за повлекување на одлуката за аболиција на дел од помилуваните лица е одличен чекор, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

– Сега во Македонија со исклучок на Зоран Заев нема ниту еден аболиран политичар врз кој може да се фрли сомнеж дека е аболиран заради тоа што сторил кривично дело и на некој начин ја избегнал одговорноста за тоа. Единствен таков во моментов е само Зоран Заев за случајот „Глобал“ – потенцира Груевски.

Поврзани новости