Спасовски: Нема пазарење за заштита на криминалците

by Фокус 15:10
15:10

Оливер Спасовски, генерален секретар на СДСМ и довчерашен министер за внатрешни работи, денеска во Струга изјави дека Никола Груевски ќе ја загуби битката што ја почна против својот народ.

-Груевски го натера Ѓорге Иванов да ги спасува со аболицијата, но тое поминува зашто така сакаат граѓаните. Нема пазарење за заштита на криминалците, кои и да се и каде и да се. Мафијата ќе оди на робија – порача Спасовски.

Поврзани новости