Груевски се појави во Собранието

by fokus

Екс премиерот и актуелен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се врати во Собранието каде во секој момент се очекува да започне седницата на која едиствена точка на дневен ред се уставните измени кои Владата како предлог ги достави до Собранието, објави телевизија ТВ21.

Седницата беше презакажана за во 15 часот, но еден час подоцна таа никако да почне.

Поврзани новости