Груевски: Нова Влада ќе има на 15 јануари

by Фокус 20:00
20:00

Тоа што е договорено е нова влада да има на 15 јануари. Тие рокови ќе се испочитуваат, изјави денеска премиерот Никола Груевски на отворањето на плоштадот Мајка Тереза и на подземната гаража „Кресненско востание“.

Тој не сакаше да коментира дали ќе се повлече на 10 јануари, како што вчера изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

- Advertisements -

Поврзани новости