Груевски не даде изјава, Хан му порачал дека има ново парламентарно мнозинство

by fokus

По завршувањето на средбата со Јоханес Хан, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, не даде изјава. Пред средбата, тој не дозволи ниту да бидат снимени инсерти.

Мајкл Карничник, шефот на кабинетот на Јоханес Хан на Твитер напиша дека еврокомесарот на Никола Груевски во разговорите му кажал дека итно мора да се формира влада, зашто има парламентарно мнозинство.

-Треба итно да се формира нова влада. Постои парламентарно мнозинство. Конституирањето мора да се респектира, напиша Карничник на Твитер.

Поврзани новости