Груевски забрани да го снимаат пред средбата со Хан

by fokus

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој е на средба со еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници, не дозволи медиумите да снимаат инсерти ниту пак ќе даде изјава за медиумите, пренесе порталот А1Он.

Ова не е прв пат Груевски да ги избегне камерите. Тој и минатиот месец на средбата со Хан не сакаше снимање, ниту одговараше на новинарски прашања како сите лидери на политичките партии.

Поврзани новости