Груевски барал амнестија од Заев

by fokus 23:19
23:19

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на МРТ со уредници од девет медиуми, на новинарско прашање за тоа дали имало барања за амнестија од поранешниот премиер Никола Груевски, одговори потврдно.

– Да, во текот на овие две и пол години додека траеше политичката криза и се бараше решение за излез од неа, имаше отворени барања за амнестија. Нормално, договор нема – рече Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости