Заев: Нема да ги уривам спомениците од „Скопје 2014“, ама сакам да „соблечам“ барем една фасада

by fokus 23:12
23:12

Немаме намера да ги трошиме парите на граѓаните за уривање на спомениците од „Скопје 2014“, но сакам барем една фасада да „соблечам“, рече премиерот Зоран Заев во денешната дебата со новинарите.

–  Тоа се само желби на човек, но немам намера да трошам пари за уривање и за дислоцирање на споменици, за отстранување на врбите. Го ветив бројчаникот кој ќе врти при секоја украдена пара и тој ќе биде поставен кога ќе ја има првата правосилна пресуда дека се потрошени пари на криминален начин пари – рече Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости