Горан Пандев со емотивна порака по трагедијата во Џенова

by fokus 23:22
23:22

Цела Италија денеска е во шок откако при рушење на надвозник во Џенова, загинаа десетици луѓе, а има и многу повредени.

Ваквата вест тешко ја поднесе и македонскиот репрезентативец од редовите на Џенова, Горан Пандев. Гоче испрати емотивна порака за оваа трагедија на Апенините.

- Advertisements -

„Џенова е во моето срце повеќе од кога било“, напиша Пандев на својот профил на Инстаграм.

Поврзани новости