ГОБ „8 Септември“ демантира: Немавме поплава на Неврологија, само мал дефект водоводна цевка

by Fokus

Најодговорно ги демантираме гласините за „поплава во просториите за интензивна нега“ на Одделот за неврологија, реагираат од Градската болница „8 септември“.

„Всушност, се работи за саниран мал технички дефект на водоводната цевка.  Одделот за неврологија функционира непречено, со давање соодветна здравствена заштита на пациентите. Сигурноста на персоналот и пациентите е наше мото и сите сме целосно посветени на тоа.  ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје е посветен и пружа здравствена заштита на нашите пациенти на највисоко ниво“, се наведува во соопштението од болницата.

Поврзани новости