Георгиевски: Бугарското вето ќе биде континуитет на катастрофалната политика!

by Fokus 12:34
12:34

Поранешниот македонски премиер, Љубчо Георгиевски на својот фејсбук-профил посочи напиша дека бугарското вето за македонските евроинтеграции ќе биде само континуитет на погрешните одлуки на нашиот сосед Бугарија.

„Од времето кога за официјален јазик ја утврдија северноисточната норма на бугарскиот јазик па до денес секоја генерација на бугарски политичари успева да донесе најпогрешна одлука во поглед на Македонија. Ветото само ќе биде континуитет на таквата катастрофална политика.“, напиша Георгиевски.

- Advertisements -

Поврзани новости