(Галерија) Лета тоалетна хартија кон Уставниот суд

by Фокус 12:55
12:55

Ролни тоалетна хартија и по некое јајце во моментов фрлаат демонстрантите кон Уставниот суд за да го изразат својот револт од последната одлука на Судот. Протестот започна во 12 часот, а граѓаните кои протестираат бараат оставки од петте судии кои гласаа за одлуката претседателот на државата да може да помилува лица осудени за изборни измами, како и педофили, силувачи и терористи.

Поврзани новости