(ГАЛЕРИЈА) Ексклузивни фотографии од претресот на Онкологија

by fokus

По написите на „Фокус”, инспектори и обвинители ја „тресат“ скопската Клиника за онкологија. Ова следува откако неделникот „Фокус“ објави серијал на текстови поврзани со крадењето скапа биолошка терапија на клиниката, која е воведена од 2019 година.

Според нашите информации, се собираат компјутери, медицински истории од пациенти, кои биле пациенти на оваа клиника.

На Клиниката се влезени Сектор за економски криминал и корупција при МВР и ОЈО.

Злосторничко здружение на Клиниката за онкологија: Доктори и сестри крадат лекови за болните од рак, скапата терапија завршува на црниот пазар!

Нови сознанија за криминалната шема на Онкологија: Никој не може да контролира дали скапата биолошка терапија се меша со физиолошки раствор!

Метастазира хаосот на Онкологија: Клиниката набилда долг од 20 милиони евра, вработени крадат цитостатици од болните од рак!

Ирена Мулачка

ФОТО: Томислав Георгиев

Поврзани новости