ФОТО Уништениот мотоцикл сведочи за сообраќајната несреќа

by Fokus

Од министерството за внатрешни работи денеска излегоа со информации дека во 13.02 часот на бул. М.Т. Гологанов во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило БМВ со скопски регистерски таблици, управувано од Е. Ј. (53) и мотоцикл со скопски регистерски таблици управуван од Ѓ. А.(37). Ѓ.А. со возило на Итна помош е префрлен во Ургентен центар.

Според нашите информации, сообраќајката не ја направил поранешниот градоначалник на Карпош, Стевче Јакимовски, туку негова блиска роднина.

 

 

Поврзани новости