(ФОТО) Отворен Саемот на книга: Се мери температура, се носат маски

by Frosina Fakova 17:18
17:18

Попладнево, на отворен простор зад СЦ Борис Трајковски во Скопје, започна Саемот на книга.

Со посебни протоколи и на влезот мерење на температура и носење на заштитна маска, љубителите на пишаниот збор дојдоа да видат што нудат издавачите.

Со различни попусти за секаков вкус и пристапни цени на повеќето штандови.

Текст и фото: Јорданчо Цветаноски

 

Поврзани новости