(ФОТО) Мијалков позираше пред да влезе кај Катица

by fokus 15:33
15:33

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, пред да влезе во Специјалното јавно обвинителство, беше уловен од фоторепортерот на „Фокус“. Тој се уште е во просториите на СЈО, каде е на распит како првоосомничен во случајот „Тортура“, поточно за сурово и нечовечко апсење на Љубе Бошкоски во 2011 година.

Случајот „Тортура“, СЈО пред јавноста го презентираше на 28 март, а истрагата е отворена поради грубото и непрофесионално апсење на лидерот на Обединети за Македонија, Бошкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости