(ФОТО) Груевски „обесен” како Тито во oсновно училиште

by fokus 15:16
15:16

На ѕидовите на новата сала за состаноци во основното училиште „Крсте Петков Мисирков”  во село Бистрица, урамен, гордо се исправи престедателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Ова го тврди Комисијата за образование на СДСМ, од каде предмалку објавија и фотографии од „уметничкото дело”.

- Advertisements -

На нив се гледа Груевски, поставен сам на еден ѕид, додека на другите висат македонски револуционери како Гоце Делчев и Јане Сандански.  Освен, лидерот на партијата, во канцелариите се поставени и знамињата на ДПМНЕ.

За реновирањето пробавме да ги прашаме за коментар во училиштето, но не одговараа на нашите повици. На телефон ја побаравме и директорката на училиштето Јованка Трајчевска, но нејзината мајка ни рече дека не е дома. Побаравме нејзин мобилен телефон, но не знаше да ни го каже.

И. К.

15107420_347644902262004_784456792420389928_n

15095650_347644945595333_2856844051795475323_n

Поврзани новости