ФОТО: Бомбите се пуштаат пред Собрание

by Фокус

Во 18 часот пред Собранието започна протестот против цензурата за бомбите која ќе произлезе од законот за забрана за објавување на прислушуваните телфонски разговори. Пред Парламентот се пуштаат бомбите кои досега ги објави опозицијата, а демонстрантите носат транспаренти „Стоп за цензурата“, „Забранета цензура“, „Ало началниче, нема да ги забраните бомбите, тие се нашата вистина“.

12105800_10208111646014078_3168575570923654014_n

Групата граѓани која простестира извикува „Нема правда, нема мир“ и порачува дека законот мора да биде повлечен, а оставката на премиерот во заминување мора да се испорача.

12096150_10208111644614043_9005449831565953660_n

Поврзани новости