ФФМ до навивачите на натпреварот Македонија – Италија: Дојдете порано на стадион!

by fokus 11:41
11:41

Фудбалската федерација на Македонија излезе со препорака до навивачите на квалификацискиот натпревар за СП „Русија 2018“ вечерва против Италија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

„Имајќи предвид дека интересот за овој натпревар е голем и се очекува голем број навивачи, а во интерес да не се создаде несакан метеж пред влезовите на стадионот се замолуваат сите симпатизери порано да дојдат на стадион и да ги заземат своите места, соопштуваат од ФФМ.

Вратите на арената ќе бидат отворени од 18,45, а ќе бидат затворени 15 минути пред почетокот на натпреварот, кој е закажан од 20,45, информира ФФМ.

Поврзани новости