Европратеничката тројка утре доаѓа во Скопје

by Фокус

Европратениците Ричард Ховит, Иво Вајгл и Едвард Кукан вечерва ќе допатуваат во Скопје, објави новинската агенција „Мета“, повикувајќи се на извори од Брисел.

Оваа информација ја потврди и евроамбасадорот Аиво Орав, кој на својот Твитер профил напиша:

-Амбасадорите на земјите членки на ЕУ разговараат за ситуацијата. Партиите треба да најдат решение; утре е последна шанса со европратениците Вајгл, Ховит и Кукан.

Поврзани новости