ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Демонстранти, членови на Студентски пленум на распит во полициската станица Беко

by Фокус 22:41
22:41

Епилогот од денешниот протест против одлуката на Иванов за општа аболиција е 12 приведени демонстранти, а и повеќе повредени. Приведените се однесени во полициската станица Беко.

ilin

Поврзани новости