Еден убиен и еден повреден во престрелка во Чаир

by fokus 23:33
23:33

Едно лице убиено, а едно тешко повредено во престрелка во Чаир – дознава телевизија 24. Тешко повредениот Л. Ќ. со возило на итната медицинска помош е пренесено во ГОБ Св. Наум Охридски.

Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“, до трговскиот Принц.

- Advertisements -

Поврзани новости