Еден полицаец им подлегна на повредите, вкупно шестмина го загубија животот

by Фокус 09:20
09:20
Синоќа, во Ургентниот центар во Скопје, на повредите добиени во престрелките во Куманово им подлегнал уште еден полицаец. Бројот на загинати полицајци во вчерашните случувања во Куманово е шест, а на повредени над триесет.
Во Македонија денес и утре е прогласена дводневна жалост.

Поврзани новости