Двајца нови портпароли во ВМРО-ДПМНЕ, партијата го менува односот кон медиумите

by fokus 10:30
10:30

На синоќешниот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ е донесена одлука во Центарот за комуникации на партијата да се постават двајца нови портпароли, Новинарот Наум Стоилковски и доскорeшниот потпреседател на подмладокот на УМС Димче Арсовски, потврдуваат од партијата за „Фокус“..

Со оваа кадровска промена ВМРО-ДПМНЕ има намера да го смени односот кон медиумите. Како што велат од таму за „Фокус“ новите портпароли треба да ја подобрат комуникацијата на партијата со медиумите.

- Advertisements -

Стоилковски до стапувањето на оваа функција беше новинар, работеше во неделникот и порталот Република, а подоцна и во Телевизија Нова. Арсовски има 26 години и до скоро беше потпретседател на подмладокот на партијата.

 

Поврзани новости