ДУИ: Убедливо ќе победиме во сите општини каде учествуваме

by Фокус 20:16
20:16

Кандидатите за градоначалници на ДУИ се најголеми фаворити за убедлива победа во сите општини каде што учествуваат, истакна во Тетово портпаролот на Централниот изборен штаб на ДУИ, Арбер Адеми.

-Денешните локални избори поминаа во мирна, фер, коректна и демократска атмосфера. Граѓаните докажаа дека се за НАТО и ЕУ, како и за силни и развиени општини. Сите учесници во денешниот изборен процес го дадоа својот придонес тој да биде изведен според европските стандарди – рече Адеми.

- Advertising -

Поврзани новости