Кирацовски: Измина еден мирен изборен ден, вечерва победија граѓаните на Македонија

by Fokus 20:20
20:20

Денеска се гласаше слободно и демократски. Измина еден мирен изборен ден, истакна генералниот секретар на владејачката СДСМ, Александар Кирацовски.

Вечерва победува Република Македонија и нејзините граѓани – додаде Кирацовски.

- Advertisements -

Кирацовски не кажа никакви изборни резултати, само најави дека како што ќе имаат информации, така ќе ги споделуваат со јавноста.

Поврзани новости