Драма во Форино: Ја истепал сопругата, па сакал да си го нападне таткото

by Fokus

Жител на гостиварско Форино доби кривична прјава затоа што ја истепал неговата сопруга, а се обидел да го нападне и татко си.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против Џ.А.(41) од село Форино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“.

На 04.11.2022 во семејната куќа, по вербална расправија, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга, а се обидел да го нападне и неговиот татко“, додават од МВР.

Поврзани новости