До МВР се уште нема наредба за приведување на Сеад Кочан

by fokus 12:23
12:23

Министерството за внатрешни работи се уште не добило судска наредба за приведување на бизнисменот, Сеад Кочан, кој беше осуден на затворска казна од 4 години и 8 месеци во предметот „Труст“.

Кривичниот суд ја одби жалбата на Кочан за одлагање и му порача веднаш да се јави на издржување на затворската казна. Два дена подоцна Кочан се уште не се јавил во затворот Идризово.

- Advertisements -

Од затворот информираа дека вчера го добиле судското известување за Кочан. Новиот станар бил чекан до истекот на денот, но бидејќи самиот не се пријавил, од Идризово го известиле судот. Не е познато до кога судот ќе му даде рок на Кочан пред да побара присилно полициско спроведување во затворот.

Поврзани новости