Дали Мизрахи и годинава ќе биде дел од коњаницата за Илинден?

by Fokus

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи минатата година беше дел од коњаницата која пристигна во Крушево за празникот Илинден.

Таа попладнево во гостувањето во Само вистина, говореше за тој настан и целото искуство што го имала за ланскиот празник.

„Годинава ќе бидам дел од тие што ќе ја поздрават коњаницата. Драго ми беше што лани бев дел од тој момент и го поздравувам овој настан. Чувството беше прекрасно и во иднина повторно би била дел од такво нешто“, истакна Мизрахи.

 

Поврзани новости