Четворица Македонци повредени во сообраќајка кај „Ќафасан“

by fokus 19:33
19:33

Четири македонски државјанки се полесно повредени во сообраќајна несреќа што доцна попладнево се случила во близина на преминот „Ќафасан“, на албанско-македонската граница. Во  несреќата учествувало и возило со македонски регистарски таблички.

Елетронското издание на весникот „Шекули“ пишува дека во несреќата полесно се повредени македонските државјанки Валерија К. (25), Орхидеа В. (38), А.В.(17) и Андреа К.,кои добиле потребна здравствена услуга во болницата во Либражд.

- Advertisements -

Полицијата врши увид. Според сознанијата, автомобилот во кој биле Македонците, од се уште непознати причини, преминал на спротивната страна на коловозот и удрил во автомобил со албански регистарски таблички, а потоа во нив удрило и друго возило.

Најверојатно причина за несреќата е влажниот коловоз и неприлагодената брзина на движење според условите на патот.

Поврзани новости