Чавков ќе биде посочен како најодговорен за непостапувањето на полицијата на крвавиот четврок?

by fokus 18:04
18:04

Ќе го повика ли Јавното обвинителство на разговор првиот човек на Бирото за јавна безбедност? Извештајот на експертската комисија за крвавиот четврток,  е подготвен и најдоцна до утре ќе се најде пред министерот Агим Нухиу. Потоа ќе биде адресиран и до Јавното обвинителство – велат извори од  полицијата за ТВ 24.

Според иноформции од МВР, комисијата собрала доволно докази против директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Во извештајот тој ќе биде посочен како најодговорен за непостапувањето на полицијата додека насилниците дивееја во Собранието.

- Advertisements -

 

Поврзани новости