Без вода корисниците од улица „Александар Турунџиев“

by fokus 11:36
11:36

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„Ве известуваме дека на ден 10.08.2018 г. поради уличен дефект ф 100 мм на ул. Руди Чаевац н. Аеродром, прекинато водоснабдување ќе имаат корсниците од ул. Александар Турунџиев од 11:00 часот до завршување на дефектот“, соопштија од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости