Без вода дел од улицата Востаничка

by fokus

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„На ден 18.10 .2018 поради уличен дефект од Ф-80мм на ул. Востаничка 7 во населбата Водно, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците дел од Востаничка од 11:30 часот до завршување на дефектот“, соопштија од таму.

Поврзани новости