Бејта му ја честиташе победата на Таравари во Гостивар

by Fokus 21:44
21:44

Кандидатот за градоначалник за Гостивар од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, на последната прес-конференција во седиштето  му ја честита победата на политичкиот противник во вториот круг од изборите, Арбен Таравари.

– Благодарам на поддршката, но мнозинството на граѓаните решија поинаку. Ние изгубивме и му ја честитам победата на мојот опонент. Ние како огранок ќе продолжиме со нашата политичка борба за идните генерации. Ние работевме за доброто на градот, но волјата на граѓаните беше поинаква и ти решија, истакна Бејта.

- Advertisements -

Поврзани новости