Автомобил удрил во пешак и тешко го повредил

by Fokus

Автомобил „рено клио“ со тетовски регистерски таблици управуван од Д.Т.(44) од селото Сараќино удрил во пешакот Б.Б.(74) од Тетово.

Од ударот пешакот се здобил со тешки повреди по шо бил пренесен во тетовската Клиничка болница.

Полицијата извршила увид и ги утврдува причините за сообраќајката.

Поврзани новости